Chemiczne i ekologiczne sposoby na udrażnianie rur.


Utrzymanie zlewów w łazience czy kuchni w czystości jest ogromnie ważne jednak przypominamy sobie o tym najczęściej kiedy już woda spływa wolniej. Przeważnie mamy doczynienia z zatkanym zlewem w kuchni ze względu na resztki jedzenia, no chyba że domownicy mają długie lub nadmiernie wypadające włosy wtedy problem z zatkanym odpływem umywalki, wanny czy prysznica powtarza się regularnie. Systematyczne usuwanie resztek jedzenia czy włosów z odpływów to już połowa sukcesu. Dbanie to przekłada się na żadsze udrażnianie, mniejsze prawdopodobieństwo zalania czy też ograniczenie brzydkich zapachów wydobywających się ze zlewów. Warto jednak co jakiś czas dokładnie przeczyścić wszystkie odpływy, no chyba że woda stoi i nie spływa to już trzeba :-)

1) Chemiczne udrażnianie rur

Produktów jest dosyć sporo, zasada działania ta sama. Wlany płyn lub wsypane granulki do odpływu wchodzą w reakcję z tłuszczem i osadem powodując ich rozpuszczenie. Używając detergentów należy przestrzegać zaleceń z opakowań nie tylko ze względu na bezpieczeństwo ale także skuteczność środka. Po procedurze udrażniania pamiętajcie żeby wywietrzyć pomieszczenie i dokładnie umyć zlew, wannę, prysznic.

2) Naturalne udrażnianie rur

Wiele osób preferuje ekologiczne sposoby czyszczenia mając na uwadze nie tylko wzgląd na środowisko, ale przede wszystkim na własne zdrowie. Naturalny sposób na udrażnianie rur który warto stosować zanim użyje się żrącego i silnego środka chemicznego jest niezwykle prosty a w dodatku tańszym rozwiązaniem. a) do odpływu wsypać minimum 1 szklankę sody oczyszczonej b) zalać odpływ 2 szklankami wrzątku i odczekać 15 minut c) do odpływu wsypać kolejną szklankę sody i zaraz po tym szklankę octu d) kiedy ustanie syczenie i bulgotanie a piana zniknie należy wlać kolejne 2 szklanki wrzątku.

Stosowanie sprawdzonej metody soda+ocet minimum raz w miesiącu zagwarantuje, że problem z niedrożnymi rurami się nie powtórzy i uchroni odpływ przed gromadzeniem się brudu, tłuszczu i brzydkiego zapachu. Warto pamiętać że zlew kuchenny nie służy do pozbywania się resztek jedzenia czy oleju a w łazience można zainstalować dodatkowy filtr w odpływie co zapobiegnie blokowaniu odpływu przez włosy czy inne pozostałości.

Posts
Aktualny Post
Archiwum
Szukaj przez Tags
Zobacz co u nas nowego.
  • Facebook Social Icon