10 WSKAZÓWEK JAK DBAĆ O PORZĄDEK W DOMU, KIEDY MASZ PSA


Niezależnie od tego, czy jesteś opiekunem swojego pierwszego szczeniaka, czy rodzicem kudłatego psa, zebraliśmy dla ciebie 10 wskazówek, które pomogą ci utrzymać twojego przyjaciela i twój dom w czystości.

Czy taki scenariusz brzmi dla ciebie znajomo? Odwiedza cię najbliższy przyjaciel. Po wypiciu kawy wstaje z kanapy i wychodzi. I wtedy to zauważasz! Jego spodnie z tyłu pokryte są sierścią twojego uroczego kundelka.

Zakłopotany sięgasz po jedną z rolek do ubrań, które strategicznie trzymasz w domu. Niefortunnie próbujesz zdjąć jasne kłaczki z czarnych spodni. Przyjaciel śmieje się i mówi, żeby się tym nie przejmować a potem ucieka przez drzwi wejściowe nie żegnając się nawet z twoim psiakiem.

Po takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy.

Oczywiście nie chodzi o pomoc terapeuty :-)

Niektórzy myślą, że nie da się mieć czystego domu, kiedy ma się psa. Nieprawda!

Poniżej znajdziesz 10 wskazówek, jak dbać o dom, jeżeli masz psa.

Każdy kto ma zwierzaka, kota lub psa, na pewno obawia się o zapach, jaki w nim panuje. Nikt przecież nie chce, aby goście, którzy do nas przychodzą wąchali i myśleli: "Niuch... ma zwierzaka w domu".

Wymyśliliśmy więc strategię, która zarówno zadba o naszych czworonożnych przyjaciół jak i pomoże utrzymać nasz dom w czystości.

 • Nie odpuszczaj kąpieli.

Regularne kąpiele są pierwszym i najważniejszym krokiem do utrzymania świeżości Twojego psa i domu. Pamiętaj jednak że zbyt częste kąpiele też nie są wskazane, ponieważ mogą za bardzo wysuszać skórę twojego pupila.

Spraw, aby kąpiel była przyjemna i bezstresowa dla twojego psa:

 • W czasie kąpieli bądź spokojna i zrelaksowana, głaskaj i mów do swojego psa chwaląc go za to jaki jest cierpliwy i grzeczny

 • Myj letnią wodą, nie za gorącą i nie za zimną- nieodpowiednia temperatura sprawi, że kąpiele nie będą przyjemne dla twojego psa

 • Daj odczuć psu, że kąpiele są pozytywne i co jakiś czas podawaj mu przysmaki

 • Stosuj szampony przeznaczone tylko dla psów

 • Dokładnie osusz psa ręcznikiem a następnie pozwól mu samemu się otrzepać z resztek wody

 • Często szczotkuj

Regularne szczotkowanie lub nawet codzienne, zwłaszcza psów o długiej i grubej warstwie sierści, minimalizuje jej wypadanie i utrzymuje zdrowe futro oraz skórę psa.

Lepszy niż szczotka, grzebień czy zgrzebło jest furminator, który usuwa nie tylko włosy, ale też nadmiar podszerstka.

Furminator zmniejsza wypadanie psich włosów aż o 90%!

Włosy, które są luźne zostają usunięte a podszerstek po czesaniu jest przerzedzony.

Furminatory są bardzo łatwe w stosowaniu i jednocześnie przyjemne dla naszych kochanych czworonogów. Posiadają przycisk, który w łatwy sposób usuwa wyczesane włosy.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego furminatora do swojego psa. Możesz to zrobić na poniższej liście:

 • Furminator dla psów o wadze 9-23kg i z krótką sierścią do 5cm

 • Furminator dla psów o wadze 23-41kg i z długą sierścią (powyżej 5cm)

Furminatory dostępne są również dla kotów. Jeżeli szukasz jeszcze innej wielkości furminatora, zajrzyj do tego sklepu.

 • Wytrzyj psa

Pomiędzy kąpielami używaj wilgotnego ręcznika, lub specjalnych chusteczek dla zwierząt domowych. W ten sposób usuniesz bieżące zabrudzenia i utrzymasz psa i dom w czystości.

 • Wybierz odpowiednie narzędzia

Chodzi tutaj o sprzątanie domu. Często opłaci się kupić jakieś urządzenia czy odkurzacze do usuwania sierści albo usuwania plam, które są specjalnie przeznaczone do sprzątania po zwierzętach domowych, jak np. robot odkurzający iRobot Roomba 895.

Co go wyróżnia? W zasadzie to on robi za nas wszystko :-) My w tym czasie możemy iść z psem na spacer.

Oto zaledwie kilka z mnóstwa jego zalet:

 • Sam znajduje kurz, brud i sierść! Używa do tego technologii Dirt Detect II generacji. Przy pomocy czujników znajduje w naszym domu miejsca, które są najbardziej brudne i tam koncentruje pracę na ich dokładnym wysprzątaniu

 • Mimo tego, że jego kształt jest okrągły, doskonale wymiata kurz, sierść i piasek wzdłuż ścian, mebli czy listw podłogowych oraz na ich rogach. Wirująca szczotka boczna zagarnia zabrudzenia, kierując je na drogę 3-stopniowego systemu sprzątania, by wyłapywać zabrudzenia i kurz gromadzący się wzdłuż ścian.

 • IRobot Roomba 895 jest niski, dzięki czemu posprząta podłogę pod krzesłami, fotelami czy łóżkiem.

 • Czujniki wysokości pozwalają mu uniknąć schodów i innych niebezpiecznych uskoków w domu

 • Łatwo i skutecznie sprząta włosy i sierść zwierząt a dzięki specjalnie profilowanym gumowym szczotkom AeroForce™, nie wplątuje się w żadne przewody.

Irobota Roomba 895 możemy też włączyć w dowolnym czasie i miejscu. Poprzez aplikację iRobot HOME, możemy się z nim połączyć i nacisnąć przycisk rozpoczęcia sprzątania, gdziekolwiek jesteśmy. Możemy też zaprogramować zdalnie jego pracę na każdy dzień tygodnia, śledzić postępy sprzątania czy kontrolować zapełnienie pojemnika na brud. Jeżeli chcesz, aby sprzątał tylko w określonej części domu, dwufunkcyjna wirtualna ściana utrzyma go w obszarze, w której ma sprzątać i jednocześnie zablokuje dostęp do innych miejsc.

Po zakończonym sprzątaniu Roomba automatycznie wraca do stacji dokującej, aby być zawsze gotowy do pracy.

Wysokowydajny filtr AeroForce przechwytuje aż 99% alergentów, pyłków i cząstek o wielkości do 10 mikronów.

Nie ma miejsca, w którym brud mógłby się przed nim ukryć :-)

 • Usuwaj sierść z mebli, dywanów i ubrań

Aby uniknąć gonienia gości z rolką, regularnie odkurzaj swoje meble, upewniając się, że docierasz do wszystkich zakamarków, również pod i za poduszkami.

Jak już pewnie sprawdziliście, odkurzacz nie zbierze całej sierści uczepionej do kanapy, dywanu czy naszego ubrania.

Według twórców i pomysłodawców Futrossawki, skuteczne usuwanie sierści po naszych kochanych czworonogach, wcale nie tkwi w mocy odkurzacza, tylko w jego końcówce.

Futrossawka jest właśnie taką końcówką, pasujacą do większości odkurzaczy z okrągłą rurką o zewnętrznej średnicy 32-35mm. Sierść praktycznie nic nie waży więc jej wciągnięcie nie jest problemem dla większości odkurzaczy. Problemem jest natomiast oderwanie sierści od powierzchni mebla, ubrania czy tapicerki i zebranie jej w taki sposób, aby odkurzacz mógł ją wciągnąć. I na tym właśnie polega tajemnica, innowacyjność i sukces Futrossawki. ​Jest ona wyposażona w miękkie, silikonowe lamelki usuwające sierść i umożliwiające wciągnięcie jej przez odkurzacz. To właśnie słabe działanie innych końcówek odkurzaczy sprawiło, że pomysłodawca ją wymyślił, ponieważ nie był zadowolony z działania innych końcówek i musiał poświęcić zbyt wiele czasu na usuwanie sierści z auta. Oczywiście Futrossawkę można śmiało zastosować też w innych miejscach niż tylko w aucie. I co najważniejsze, aby skutecznie pozbyć się sierści za pomocą Futrossawki, nie musimy wcale mieć odkurzacza! Zobaczcie jak działa i co o niej mówi Pani Gadżet w Dzień Dobry TVN.​

 • Meble (kanapy, sofy)

 • Dywany

 • Ubrania

 • Narzuty, koce oraz inne materiały

Futrossawka zbierze każdy rodzaj sierści i włosa! Można ją też używać do ubrań jako szczotkę. Ssawka zrobiona jest z antystatycznego materiału, co oznacza, że Futrossawka nie elektryzuje się podczas używania a włosy i sierść nie przyczepiają się do ssawki. W tej ssawko/szczotce nie ma żadnych ruchomych części, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia czy konieczności wymiany części lub całej szczotki.Futrossawka nie uszkadza w żaden sposób powierzchni materiału tak jak to się zazwyczaj dzieje z różnego rodzaju turboszczotkami, które obracają się z dużą prędkością i przy wielokrotnym użyciu mogą uszkadzać czyszczony materiał. O wyjątkowej skuteczności Futrossawki świadczą komentarze kupujących.

 • Regularnie myj lub pierz legowiska i maty swojego psa Dzięki temu będą zawsze świeże i pachnące.

 • Trzymaj brud na zewnątrz Jeżeli na zewnątrz jest deszczowa pogoda albo masz błoto na podwórku, trzymaj stary ręcznik przy drzwiach i wytrzyj łapki pieska zaraz po wejściu do domu. Ta praktyka jest szczególnie przydatna w miesiącach zimowych.

 • Miej kontrolę nad bałaganem Jeśli twój pies- tak jak mój- ma 1000 zabawek, utrzymaj dom w porządku i przechowuj zabawki w uroczych koszykach czy skrzynkach.

 • Sprawdzaj co jakiś czas stan zabawek. Jeżeli są zepsute lub zużyte, po prostu je wyrzuć. Jeżeli twój pies niektórymi się nie bawi lub wcale nie są one przez was używane, umyj je i przekaż do schroniska.

 • Używaj odświeżaczy powietrza Chociaż kuszące jest używanie codziennie olejków zapachowych lub świec do maskowania nieprzyjemnych zapachów, nasz pies może być wrażliwy na substancje chemiczne, jakie się w nich znajdują. Używajmy więc jak najbardziej naturalnych odświeżaczy powietrza, najlepiej takich, które sami przygotujemy z naturalnych składników, np.skórek z pomarańczy, przypraw czy ziół. Idź do fachowca

 • Raz na jakiś czas wybierz się ze swoim psem do salonu i powierz go w ręce specjalisty. Niech go wykąpie, wyczesze, a ty napij się w tym czasie filiżanki dobrej kawy.

 • I najważniejsze! Jeżeli ty będziesz szczęśliwy, twój pies również! Nie ma wiec sensu codziennie frustrować się piaskiem i sierścią psa w domu. Wystarczy regularne stosowanie naszych 10 wskazówek a czysty pies i dom będzie gwarantowany!

Źródło: https://naszefutrzaki.eu/aktualnosci/10-wskazowek-jak-dbac-o-porzadek-w-domu-kiedy-masz-psa,210

Posts
Aktualny Post
Archiwum
Szukaj przez Tags
Zobacz co u nas nowego.
 • Facebook Social Icon