9 aspektów profesjonalnej firmy sprzątającej


W dzisiejszych czasach obowiązkiem jest utrzymanie czystości w każdej przestrzeni naszego życia bez względu czy to w domu, biurze, galerii handlowej czy osiedlu mieszkaniowym. Dziś możliwość zapewnienia wysokiej jakości serwisu utrzymania czystości traktowane jest jako inwestycja w tanich miejscach. Powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą” jest jak najbardziej zasadne a to już krok do przyciągnięcia nowych klientów oraz zatrzymania obecnych.

Statystyki pokazują, że outsourcing usług sprzątających dynamicznie rośnie. Jak podaje bankier.pl aż 64proc. Firm wybiera outsourcing sprzątający. I choć w Polsce silnie utwierdzony jest mit, że do prowadzenia firmy w tej branży wystarczające jest posiadanie wiadra, ścierki i płynu do mycia to jednak powyższe liczby jednoznacznie wskazują, że profesjonalizm w obszarze czystości przestrzeni użytkowych to cecha wyspecjalizowanych firm. Najwyższych standardów czystości nie są w s tanie zagwarantować pojedyncze osoby zatrudnione do sprzątania na etacie.

Cechy dobrej firmy sprzątającej:

1. ZATRUDNIA LUDZI, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TYM CO ROBIĄ

Nie przypadkowi pracownicy to prosta droga do sukcesu, aby to osiągnąć należy otaczać się wykwalifikowanymi oraz zmotywowanymi ludźmi. Zwłaszcza w tym biznesie gdzie od osoby wykonującej zlecenie zależy czas wykonania usługi. Profesjonalna firma sprzątająca niczym perfekcyjna pani domu ma jasno wyznaczone standardy, których w codziennej pracy muszą przestrzegać jej pracownicy. Efekt wykonanej pracy powinien być widoczny na pierwszy rzut oka.

2. SPRAWNIE ZARZĄDZAJĄ PERSONELEM

Umiejętność zarządzania personelem to dla klienta gwarancja, że zlecona usługa zostanie wykonana w określonym terminie i z należytą dokładnością.

3. STALE PODNOSZĄ KOMPETENCJE ZATRUDNIANYCH OSÓB

Wybierając firmę sprzątającą warto zwrócić uwagę na jej zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji personelu. Branża środków czystości i sprzętu czyszczącego oferuje stale nowe możliwości, do których pracownicy profesjonalnej firmy sprzątającej powinni mieć dostęp poprzez udział w szkoleniach.

4. UŻYWAJĄ TYLKO SPECJALISTYCZNYCH ŚRODKÓW CZYSTOŚCI I NARZĘDZI

Inne środki potrzebne są do sprzątania biur, magazynów, mycia okien w domach i mieszkaniach prywatnych, a inne podczas porządkowania placu budowy.

5. ZAPEWNIAJĄ DORZE ZORGANIZOWANĄ LOGISTYKĘ

Usługi sprzątające wiążą się z wieloma zleceniami, często w tym samym czasie, do tego wymaga przewiezienia licznego sprzętu, środków czystości i personelu do danego obiektu. Transportowy samochód i sprawne zarządzanie jego użytkowaniem to kluczowy aspekt prowadzenia takiej firmy. Dla zleceniodawcy to oznaka tego, że ekipa sprzątająca, którą wynajmuje jest dobrze skomunikowana i samowystarczalna. W kryzysowej sytuacji, na przykład potrzeby dodatkowej osoby sprzątającej.

6. PROWADZĄ RZETELNĄ KOMUNIKACJĘ

Hasła w stylu “szybko, dokładnie i tanio” sprawdzają się w każdej branży, ale działają tylko raz. Szybko nie może być dokładnie. Dokładnie nie może być tanio. Warto współpracować z firmami sprzątającymi, które realnie określają czas wykonania usługi w stosunku do jej jakości oraz na ich podstawie podaje wycenę. To przejaw rzetelnego podejścia do klienta.

7. WYGRYWAJĄ JAKOŚCIĄ SERWISU

Którą firmę sprzątającą wybrać, kiedy oferta tych, które rozważamy pod kątem zatrudnienia, jest mocno zbliżona do siebie? Odpowiedź brzmi: postawmy na jakość serwisu.

8. POSIADAJĄ CERTYFIKATY

Certyfikaty to jeden z tych wskaźników potwierdzających stosowanie wyspecjalizowanych technologii zgodnie z zaleceniami producenta.

9. DAJĄ POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Ta kwestia dotyczy się każdego punktu powyżej, poczucie bezpieczeństwa przez powierzenie zadania kompetentnej firmie ale i najważniejszej kwestii związanej z ubezpieczeniem. Każda rzetelna firma sprzątająca musi być ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej, aby mogła pokryć szkody wyrządzone przez pracowników.

Posts
Aktualny Post
Archiwum
Szukaj przez Tags
Zobacz co u nas nowego.
  • Facebook Social Icon

Polska - Śląsk - Rybnik - Gliwice - Katowice - Żory - Bielsko Biała - Opole

©2016 Best Clean S.C. Rybnik, Gliwice, Katowice, Opole

Proudly created with Wix.com

Potrzebujesz stronę ? Zadzwoń 664-322-028

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now