9 aspektów profesjonalnej firmy sprzątającej


W dzisiejszych czasach obowiązkiem jest utrzymanie czystości w każdej przestrzeni naszego życia bez względu czy to w domu, biurze, galerii handlowej czy osiedlu mieszkaniowym. Dziś możliwość zapewnienia wysokiej jakości serwisu utrzymania czystości traktowane jest jako inwestycja w tanich miejscach. Powiedzenie „Jak Cię widzą tak Cię piszą” jest jak najbardziej zasadne a to już krok do przyciągnięcia nowych klientów oraz zatrzymania obecnych.

Statystyki pokazują, że outsourcing usług sprzątających dynamicznie rośnie. Jak podaje bankier.pl aż 64proc. Firm wybiera outsourcing sprzątający. I choć w Polsce silnie utwierdzony jest mit, że do prowadzenia firmy w tej branży wystarczające jest posiadanie wiadra, ścierki i płynu do mycia to jednak powyższe liczby jednoznacznie wskazują, że profesjonalizm w obszarze czystości przestrzeni użytkowych to cecha wyspecjalizowanych firm. Najwyższych standardów czystości nie są w s tanie zagwarantować pojedyncze osoby zatrudnione do sprzątania na etacie.

Cechy dobrej firmy sprzątającej:

1. ZATRUDNIA LUDZI, KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA TYM CO ROBIĄ

Nie przypadkowi pracownicy to prosta droga do sukcesu, aby to osiągnąć należy otaczać się wykwalifikowanymi oraz zmotywowanymi ludźmi. Zwłaszcza w tym biznesie gdzie od osoby wykonującej zlecenie zależy czas wykonania usługi. Profesjonalna firma sprzątająca niczym perfekcyjna pani domu ma jasno wyznaczone standardy, których w codziennej pracy muszą przestrzegać jej pracownicy. Efekt wykonanej pracy powinien być widoczny na pierwszy rzut oka.

2. SPRAWNIE ZARZĄDZAJĄ PERSONELEM

Umiejętność zarządzania personelem to dla klienta gwarancja, że zlecona usługa zostanie wykonana w określonym terminie i z należytą dokładnością.

3. STALE PODNOSZĄ KOMPETENCJE ZATRUDNIANYCH OSÓB